PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015187}

Oddychaj

Keep Breathing
4,7 3 875
ocen
4,7 10 1 3875
Oddychaj
powrót do forum serialu Oddychaj

Pewnie każdy z Was ma w życiu taką osobę, którą uważa za idiotę, ale z jakiegoś powodu wszystko w życiu mu się udaje, nie? Taki urodzony w czepku i pod szczęśliwą gwiazdą.
Dla mnie bohaterka jest idealnie kimś takim i każdy kolejny odcinek mnie w tym utwierdzał.

Początkowo sądziłam, że to będzie fajny survival i laska wykaże się sprytem. Szybko okazało się, że jest totalną idiotką. Ale jakimś cudem przetrwała. To ten czepek i te gwiazdy.

Z bliżej nieokreślonego powodu musi pilnie i desperacko dostać się do jakiejś miejscowości (czy w ogóle wyjaśniono to dlaczego, czy scenarzysta o tym zapomniał?) - bum! jest dwóch typów, którzy akurat tam lecą.
Katastrofa lotnicza - jeden typ uwięziony, tonie, drugi typ z żelastwem w aorcie udowej, umiera. Typiara bez żadnego uszczerbku na zdrowiu wychodzi z tego cało.
Głodny misiek wbija jej w obóz i zjada tylko dwa batoniki, ale dzięki jej krzykom i prośbom grzecznie odchodzi? Okej.
Piguły były przewożone akurat nie w workach, ale wygodnych zakręcanych butelkach, do których mogła łapać wodę. Ale fart!
Zajebiste było to, że jak zaczął padać deszcz, po prostu wysypała zawartość zostawiając cały proszek w środku, nawet ich nie wypłukała.
Potrzebowała magnesu do namagnesowania igły - ze wszystkich rodzajów zegarków, na bransolecie, na pasku itp, martwy gość miał akurat zegarek zapinany na magnes xD
Potem to przyciśnięcie przez głaz i śmieszne wydostanie się z niego. To była już śmierć murowana, ale jakimś cudem typiarka roz*ebała fragment skały kamykiem i się z niego wydostała, bez jakichkolwiek urazów.
Spadła ze skały, słychać było złamanie kości w nodze, ale już 5 minut później obok niej leżała gałąź kształtem idealna do tego, by wziąć ją za laskę. I noga już ledwo co bolała. Ch*j tam, że złamana, można iść śmiało.
No i to płynięcie rwącym potokiem gdzie podwodne skały przy takiej prędkości nurtu są z deka niebezpieczne. Nasza bohaterka w czepku urodzona bezpiecznie pokonała jednak rzekę, by na koniec zostać wyłowiona przez losowych ludzi.
Żadne inne zwierzę przez tyle dni w dzień i w nocy już więcej jej nie niepokoiło. Tylko ten jeden niezainteresowany misiek na początku i koniec.

Metal, w którym gotowała wodę - no jakież zdziwienie, że był gorący i ją poparzył.
Tak więc znajdujesz zegarek z magnesem potrzebny do namagnesowania igły, ale postanawiasz go zostawić na plaży, bo w sumie po co może być potrzeby w czasie tej kilkudniowej wędrówki?
Prowizoryczny kompas postanawiasz schować do plecaka, bo po co na bieżąco kontrolować kierunek, prawda?
Gdy w lesie zaczyna padać deszcz, myślisz tylko o tym, by zakryć łeb płaszczem, a potem zdziwionko, że w butelkach nie ma już wody. Jak można tego nie kontrolować i nie skorzystać z deszczu?
Po brawurowym wydostaniu się spod głazu ważącego pewnie z 2 tony, powolnym krokiem opuszczasz jaskinię zostawiając plecak i butelki na miejscu, a potem zdziwko, że ich nie masz xD

Ja wiem, że tutaj głównym tematem tego serialu były przede wszystkim te jej demony i nieprzepracowane rzeczy z dzieciństwa, te traumy, mury, którymi się zbudowała itp, ale sposób w jaki to przedstawiono i połączono z tym survivalem po prostu się nie kleił. Do tego te dziwne fatamorganki i urojenia. Było to tak rozflaczałe, nudne i ciągnące się (piąty odcinek i sceny z zarośniętego lasem biura - myślałam, że to się nigdy nie skończy, a przy tym nic nie wniosło do fabuły i rozterek bohaterki).

Plus na pewno za widoki i piękne krajobrazy Kanady. Niektóre ujęcia były naprawdę piękne.
Pomysł na serial był świetny, lubię tego typu klimaty (Wszystko za życie, Dzika Droga, czy nawet Zjawa), ale scenariusz i irytująca bohaterka trochę wszystko położyły.

ocenił(a) serial na 4
Phonetique

Mam identyczne przemyślenia. Niby jest tak, że jak masz jakiś problem to udaj się do natury na kilka dni i wszystko ci się poukłada, albo, że w obliczu walki o przetrwanie jesteśmy w stanie przepracować z dzieciństwa. Rozumiem, że ten las miał być tłem, do pokazanie traumy - ale tez fakt pokazania traumy wyszedł trochę groteskowo. Jak ojciec umierał to nie wiedziałam czy bohaterowie płaczą czy się śmieją… dużo różnych innych aktorskich niedociągnięć było. Albo, ze bohaterka nie umie się związać, bo została odrzucona przez matkę- i się boi, że ktoś ją skrzywdzi - dosłownie podane na tacy widzowi i jest to przeniesienie traumy 1:1, co jest ogromnym uproszczeniem całego schematu. I wiele innych rzeczy.

ocenił(a) serial na 6
Phonetique

w ogóle to z 2-3 dni nic nie piła na luzie i dopiero pomyślała o wodzie z jeziora, że mozna by ją wypić ale trzeba ugotować. Było sporo absurdów ale nawet mi sie podobał ten serial

ocenił(a) serial na 6
Phonetique

Tak, było wyjaśnione czemu chciała się dostać do Inovik. Jej matka wysłała stamtąd ostatnią pocztówkę pisząc, że będzie tam do końca miesiąca. I Liv postanowiła ją tam odnaleźć i powiedzieć o ciąży.

ocenił(a) serial na 5
Phonetique

Najlepsze było, jak już wydostała się spod tego głazu. Spróbowała wyleźć z tej dziury, a jak jej się nie udało, to pierwsze co zrobiła to już prawie zabrała się za łykanie tabletek, zamiast, nie wiem, poszukać wyjścia które było większe od niej samej?

ocenił(a) serial na 5
Phonetique

Do tej miejscowości miała się udać do matki to akurat było wytłumaczone. Mnie najbardziej zdziwiło że po tym co przeszła czyli jeden upadek z gazem w tle potem drugi z skarpy i ta kąpiel. Babka była w ciąży a miała takie akcje że nie wiem czy zapomnieli o tym czy nawet takie upadki nie działały na nią bo serio przy takich obrażeniach, odwodnienie itp ani jej ani dziecku nic nie było

ocenił(a) serial na 8
Phonetique

Uwielbiam ten ból d. ludzi komentujących na filmwebie, spodziewającego się od netflixowego serialu realizmu niczym w filmie dokumentalnym, a także sprytu randomowych ludzi na poziomie agenta specjalnego.. Ludzie, zluzujcie, może część tych sytuacji jest lekko naciągana ale raczej nie niemożliwa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones