PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35770}

Faust

Faust - Eine deutsche Volkssage
7,9 2 555
ocen
7,9 10 1 2555
8,1 12
ocen krytyków
Faust
powrót do forum filmu Faust

Chwilo trwaj.

ocenił(a) film na 9

Nie jest to najlepszy film Murnau'a a i tak jest świetny. Najbardziej podobało mi się przedstawienie średniowiecznego miasta z wymienioną wiele razy sceną w której demon zarazy rozpościera nad nim swoje skrzydła. Żeby pomóc współobywatelom Faust decyduje się na pakt z diabłem i przywołuje Mefistofelesa. Kiedy ten pojawia się po raz pierwszy na usta samo ciśnie się - co za dziad. W miarę jednak jak uzależnia od siebie doktora zmienia się całkowicie. Obdarzony drugą młodością Faust szaleje, ale w końcu ryzykuje życie dla Małgorzaty za co zostaje rozgrzeszony i nie trafia do piekła.

ocenił(a) film na 6
_Andrzej_

A mi się właśnie średnio podobało. Zmieniona została fabuła - film bardziej przypominał mi ekranizację "Dziadów" Mickiewicza niż "Fausta" Goethego. Ale właściwie celem filmu była ekranizacja niemieckiej powieści ludowej, a nie naśladowanie fabuły z dzieła Goethego. Mimo wszystko film był dość ciekawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones